KURUMSAL

Hakkımızda

Uzman Kaplama San. ve Tic. Ltd. Şti. ; 1993 yılında Demirci mahallesinde Otomotiv sektörüne özgü Metal Yüzey İşlem Proseslerini yürütmek amacıyla kurulmuştur. Başlangıçta Siyanürlü ve Asitli Çinko Kaplama prosesi ile sektöre adım atmıştır. Günümüzde, gelişen teknoloji ile birlikte çevre faktörü de göz önünde bulundurularak 1998 yılında Alkali Çinko Kaplama Banyoları kullanılmaya başlanmıştır. 2002 yılı başlarında Avrupa Birliği kararları gereğince Cr+3 içeren pasivasyon kaplama çeşitleri ile ilgili çalışmalara başlamış olup, bünyesinde tüm pasivasyon çeşitlerini barındırmaktadır.

2002 Yılında ilk kataforez boya kaplama tesisini yine Demirci şubesinde faaliyete geçirmiştir. 2003 yılı başlarında artan talepler doğrultusunda Çalı Sanayi Bölgesinde içinde toz boya prosesinin ve kumlamanın da bulunduğu Otomasyon Sistemi ile çalışan Kataforez Boya Kaplama Tesisini kurmuştur. Firmamız ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesine sahiptir. 2005 Yılında 2.Çinko Otomasyon sistemi ile çalışan kaplama tesisi Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Ağustos 2006’da Çalı Şubesinde bulunan Kataforez ve Elektrostatik Tozboya Kaplama Tesisleri, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınarak tek çatı altında toplanmıştır.

2008 Yılı Eylül ayında TS 16949:2002 Belgesini olarak Otomotiv sektöründeki kalitesini belgelemiştir.

2011 yılında artan müşteri taleplerine istinaden Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde ikinci fabrikasını hizmete almıştır.

Uzman Kaplama gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve gelişmiş laboratuvar cihazları (X-R, UV Spektrofotometresi, Atomik Absorbsiyon Spektrometresi ( AAS ), SEM Cihazı, Salt Sprey Test Kabini, Otomatik titrimetri Cihazı, Etüv vb.) ile tüm ölçüm ve analizlerin yapılabildiği laboratuvarını kurmuştur.

Uzman Kaplama Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde bulunan birinci yerleşkesinde 8000 m², ikinci yerleşkesinde 4000 m² olmak üzere toplam 12000 m² kapalı alanda otomotiv ana ve yan sanayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.